Новини

Уважаеми участници в конкурса "Науката в картини и слово" в рамките на "Европейска нощ на учените 2014 г.",
Благодарим за изключителния интерес към нашата инициатива. Получихме много повече проекти от очакваното! Общият брой на изпратените проекти е 32. Сред тях има наистина интересни и достойни предложения. Беше истинско предизвикателство да изберем тези, които продължават на финала. Част от проектите бяха отлични по отношение на едни показатели и по-малко убедителни в други. Те обаче имат потенциал и могат да се превърнат в прекрасни и качествени проекти след известно доработване. Скъпи ученици, не губете вяра и не се натъжавайте, ако не сте сред финалистите!
В първия кръг на конкурса членове на журито номинираха общо петнадесет проекта, които продължават битката за голямата награда.

Поради малкия брой на постъпилите снимки, отговарящи на изискванията на правилата за участие във фотоконкурса "Кристалите в ежедневието", конкурсът се отменя. Иван Бачев, любител фотограф на 34 г., получава поощрителна награда. За повече информация за получаване на наградата: ina.gencheva@gmail.com.

Кристали на калиев перманганат

Кристали на калиев перманганат, погледнати под микроскоп (увеличение 100x/dark field). Използва се в ежедневието като дезинфектант разтворен във вода, след изпарение формира фини образувания.

Медийни публикации

Kafene.bg: Програма на Европейска нощ на учените 2014

akademika.bg: "Европейска нощ на учените 2014" представя науката като забава

ФОКУС: Венцеслав Станчев, БАН: Цялата система от прояви в "Европейската нощ на учените 2014" е обърната към широката общественост