Ателие на младите таланти по „Динозавърските стъпки“

За деца и младежи

13.00 - 17.30, Музей по палеонтология и исторична геология и в прилежащото фоайе

Игри в музея

Предизвикателства и игри в музея. Децата ще се запознаят с тайните сили на  фосилите, ще научат повече за отминалите епохи, ще разберат как древните животни оживяват в митологията и как могат сами да измислят супер-герои за свои комикси и игри.

Ателиета за най-малките

Занимания за най-малките: да нарисуваме мамута, да открием стъпките и отпечатъците на древните животни, демонстрации и експерименти, как се открива динозавър?

Срещи с учени -  Една професия – много кариери

Игри и задачи за децата, свързани с кариерата на учените. По време на цялото събитие, децата ще имат възможност да се срещнат и да зададат множество въпроси на различни учени. Какви скрити таланти и супер сили развива науката?