Русе

09:30 - 10:00  Централно фоайе на Ректората, Русенски университет "Ангел Кънчев"

• Откриване на Европейската нощ на учените
  • Обявяване на резултатите от конкурса за есе на тема "Иновациите в полза на икономиката и обществото"
  • Откриване на изложба от иновативни студентски и докторантски разработки.

10:00-12:30

• Промоция на Випуск 2019 на Русенския университет - излъчване на видеобръщения, посветени на Европейска нощ на учените 2019, Канев център - зала "Канев"
  • Дискусионен клуб на тема: "Научката среща индустрията и бизнеса", Зала 2.203
  • Speed Dating - среща на абсолвенти от випуск 2019 с представители на бизнес средите от град Русе и региона. Зала 2.203

12:30-15:30

• Отворени врати на лабораториите на Русенския университет за ученици от средните училища. Лаборатории на Русенския университет.
  • Ателие на младите таланти - уъркшоп по приложна електроника. Лаборатория по електроника.
  • Панаир на идеите - изложение на иновативни разработки на професионалните клубове от Русенския университет. Централно фоайе на Ректората.

15:30-17:00 - Академия на скритите таланти - изпълнения на учени от Русенския университет. Зала 2.101.

17:00               Културна програма от самодейни състави на Русенския университет. Зала 2.203

Изтегли програмата на Русенски университет (PDF)